Tikslus planas - būtinybė.

Klientus dažnai gąsdina situacija, kai vienu metu reikia parduoti savo būstą ir įsigyti naują. Istorija apie tai, kaip tam pasitarnauja patirtis ir tikslus planas.

Viena iš kelių panašių pernai įvykusių situacijų, kai reikėjo pardavus namą pirkti butą ir viską daryti vienu metu, gąsdino mano klientus. Per ganėtinai trumpą laiką klientams su trimis mažamečiais vaikais reikėjo parduoti savo namą, įsigyti naujos statybos butą su daline apdaila, įrengti naują būstą ir žinoma sklandžiai persikelti su daugybe daiktų, vaikais ir trimis šunimis.


Per beveik 10 darbo metų patirties matau, kad dažniausiai sunkumų kelia būsto keitimo procesas, kai tenka pirkti ir parduoti būstą vienu metu. 

Kartais žmogaus bandymas pačiam išspręsti iškilusius sunkumus lemia tai, kad prarandama daug laiko ir sueikvojama daug energijos. Tai, kas žmonėms dažniausiai kelia klausimų, mums yra kasdienybė, o ir pagelbėti esame visada pasiruošę. Savo klientams iš anksto papasakoju apie pirkimo/pardavimo procesą, tačiau ir žingsnis po žingsnio žengiant sandorio link, visuomet pakartoju informaciją, kadangi suprantu, kad nesusidūrus su šia sritimi, klausimų iškyla nuolat ir daug.


Svarbu susiderinti tikslų planą, ties kuriuo dirbsime išvien su klientu.

Klientą labiausiai neramino ar pavyks išsitekti laike ir ar visi finansai „suvaikščios“ nepavėlavę. Taigi, planas išdėstytas laike buvo būtinybė. Turėdama ilgametę patirtį žinojau, kiek gali užtrukti tam tikri procesai bankuose, teismuose (dėl mažamečių vaikų gyvenamosios vietos), kiek laiko gali užtrukti buto įrengimas, įsikėlimas ir, žinoma, turėjome nuspėti per kiek laiko galėsime parduoti senąjį būstą. Laikytis plano turi abi pusės, nes uždelsti su sutarčių pasirašymu ar įvairia dokumentacija gali ne tik įvairios institucijos, bet ir patys klientai, laiku jais nepasirūpinę. Esu žmogus, kuris ne tik laikosi savo darbo planų, bet ir klientams primena būsimus žingsnius, veda juos iki sėkmingo sandorio pabaigos. Todėl šiuo ar kitais panašiais atvejais, kai su klientais būname aptarę planus ir susidėlioję tikslus, sandoriai įvyksta be streso, sklandžiai ir laiku. 

Dviejų vienodų nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo procesų praktiškai nebūna. Skirtingi žmonės, jų šeimų sudėtis, finansinė padėtis ir gyvenimiškos situacijos kuria skirtingas istorijas. 

Laura Vyšniauskienė
NT projektų valdymas ir pardavimas