10 žingsnių kaip paruošti būstą pardavimui

Nekilnojamo turto pardavimas-tai kruopštus planavimas, kaip pateikti parduodamą būstą taip, kad pirkėjas nuspręstų jį įsigyti. Prieš atveriant duris pirkėjams, reikia žengti keletą žingsnių:

1. Pažvelkite į savo namus pirkėjo akimis

-Apeikite visą butą ar namą vertindami jį kritiško ir priekabaus pirkėjo akimis

-Pažymėkite, ką reikės pakeisti, pataisyti, perdažyti ar išnešti

2. Nuasmeninkite savo namus

-Paslėpkite asmenines nuotraukas, kolekcijas, suvenyrus, vaikų žaislus – daugelį pirkėjų tai verčia jaustis nejaukiai.

-Įvertinkite, kuriuos daiktus norėsite pasiimti ir išneškite juos iki pasirodant potencialiems pirkėjams. Jei pirkėjas jų nepamatys, jis jų nenorės. Jei pasakysite, kas vykstant sandoriui tam tikrų daiktų būste neliks, galite sužlugdyti sandorį. Supakuokite tuos daiktus ir, jei būtina, pakeiskite juos kitais.

-Būstas neprivalo būti visai tuščias - tegul jis primena svetingą viešbučio kambarį. Pamerktos šviežios gėlės svetingumo emociją tik sustiprintų.

3. Atsisakykite nereikalingų daiktų

-Jei turite daiktų, kurių nenaudojate daugiau nei metus, greičiausiai jums jų nereikia, geriau juos paaukokite labdarai arba tiesiog išmeskite.

-Surinkite visus suvenyrus, nukraustykite nereikalingus daiktus nuo virtuvės stalviršių.

-Sudėkite kasdien naudojamus daiktus į nedidelę dėžę. Prieš apžiūrą bus paprasčiau juos išnešti į drabužinę ar sandėliuką.

-Nepamirškite sutvarkyti garažo, palėpės ar rūsio.

4. Švarios ir neutralios sienos, langai, veidrodžiai

-Labai ryškiai dekoruotus interjerus patartina perdažyti neutraliomis spalvomis.

-Svarbu- sienos turi būti švarios, be įtrūkimų, drėgmės ir pelėsio dėmių, tvirtinimo detalių, vietų, kur kabėjo paveikslai.

-Įsitikinkite, kad visi elektros lizdai tvarkingi.

-Pasirūpinkite, kad neliktų voratinklių palubėse, ant šviestuvų.

-Labai svarbu, kad langai ir veidrodžiai blizgėtų- jie tiesiogiai atsakingi už erdvės ir gaivos pojūčio perteikimą.

5. Palikite tik būtiniausius baldus

-Erdvė- lemiantis kriterijus pirkėjams, todėl pasistenkite, kad būstas nebūtų perkrautas nereikalingais baldais, kitais daiktais.

-Kritiškai įvertinkite, ar gėlės masyviuose vazonuose labiau puošia ar visgi mažina erdvę.

6. Švarių namų kvapas

-vertinkite investicijas į parduodamą būstą- labai išlaidauti tikrai nebūtina, tačiau atkreipkite dėmesį ar namai kvepia švara.

-Sena sofa, kilimai, užuolaidos ne tik prastai atrodo, bet yra per laiką sugėrę kvapus, kurių patys gyvendami namuose nebejaučiame. Jei įmanoma, tokius daiktus geriau pakeiskite naujais, tegul visai nebrangiais. Atsiminkite- smilkalai ir namų kvapai padėtį gali tik pabloginti.

7. Virtuvė, vonios kambarys, miegamasis

-Šios namų erdvės – intymiausios, todėl joms skirkite ypatingą dėmesį. Pirmiausiai- visur turi būti preciziškai švaru, tvarkinga, pravėdinta.

-Matomuose vietose palikite tik tuos daiktus, kurie puošia interjerą, o ne yra būtini kasdieniniam naudojimui.

-Nepalikite maisto ant stalo.

-Senus rankšluosčius, lovatieses geriau pakeiskite naujais.

8. Sienines spintos, spintelės, buitinė technika

Apžiūrėti svetimas spintas ar šaldytuvą drįsta ne kiekvienas, tačiau gali pasitaikyti pirkėjų, kurie norės apžiūrėti sieninių spintų gylį ar buitinės technikos būklę.

9. Naminiai gyvūnai

Jei namuose laikote naminius gyvūnus, prieš ateinant potencialiems pirkėjams- išveskite juos iš namų, o namus išvėdinkite. Atvykę žmonės gali būti alergiški ar tiesiog gyvūnų bijoti. Gyvūnų daiktus išneškite iš buto ar padėkite nematomoje vietoje.

10. Aplinka ir kiemas

Jei parduodate namą – būtinai susitvarkykite kiemą ir aplinką. Pirkėjo akimis įvertinkite gėlynus, takelius, įėjimą, laiptinę, terasą. Bendras teritorijas, jei jos prižiūrimos ne taip, kaip norėtumėte, laukiant pirkėjų išvėdinkite, išplaukite.


Atlikus visą pasiruošimą, išeikite pasivaikščioti- grįžus bus lengviau pastebėti likusius trūkumus.

Kitos naujienos