Atsiradę iššūkiai - dvigubi

Istorija apie tai, kaip naujojo būsto įsigijimas kardinaliai pakeitė kliento įpročius ir gyvenimo kokybę. Dvigubi iššūkiai tiek klientui, tiek pardavėjui, tačiau pasiektas rezultatas - puikus.

Kada keičiasi gyvenimo įpročiai, reikia keisti gyvenamą vietą.

Ši istorija ir situacija buvo visiškai kitokia nei kitos anksčiau mano darbinėje sferoje turėtos situacijos. Gana spontaniškas, šaltasis skambutis potencialiam klientui peraugo į daug atsakomybės ir patirties reikalaujantį darbą. Daug laiko praleidžiu analizuodamas nekilnojamojo turto rinką, naujus projektus, architektūrinius sprendimus, bei stebiu naujai patalpintus NT skelbimus. Atkreipiau dėmesį į senos statybos trijų kambarių buto skelbimą, nes kaimynystėje sėkmingai buvau pardavęs panašų butą. Nusprendžiau susisiekti su savininku. Pabendravus telefonu sutarėme susitikti ir aptarti kokios klaidos neleidžia sėkmingai parduoti buto. Susitikus supratau, kad žmogui tikrai yra būtina pakeisti gyvenamąją vieta, nes staiga užklupusi liga, pakeitė jo gyvenimo būdą, įpročius, o judėjimui ir savarankiškumui jau buvo reikalingas neįgaliojo vežimėlis. Gyvenant senos statybos bute, paskutiniame, 9-ame aukšte buvo sudėtinga išeiti iš namų, o ir liftas važiavo tik iki 8-to aukšto.

Kliento baimės ir nuogąstavimai – natūrali būsto keitimo proceso dalis. 

Klientui nerimą kėlė tikrai ne viena situacija susijusi su gyvenamosios vietos keitimu. Jam kilo tokie klausimai kaip būsto apžiūra negalint išvykti iš namų, neįgaliojo poreikių atitinkančio būsto trūkumas rinkoje, apsunkinto fizinio judėjimo sukelti rūpesčiai, finansų ribotumas, reikalaujantis pirkti naują būstą tik pardavus senąjį ir pan. Visos šios baimės ir nuogąstavimai padiktavo itin precizišką veiksmų planą.

Man iškelti iššūkiai – dvigubi.

Senasis butas jau buvo pardavinėjamas ilgą laiką, tad reikėjo įdėti daug pastangų kad jis vėl taptų patrauklus pirkėjo akiai. Taip pat šis niuansas vertė daug aktyviau ieškoti pirkėjų visais galimais reklamos kanalais, remtis duomenų bazėmis. Paralelei pradėjau ieškoti naujo buto, kurį surasti tikrai buvo didelis iššūkis. Apžiūrėjus visus galimus senos statybos namų variantus paaiškėjo, kad nei vienas variantas netiko. Vienur buvo reikalingas buto remontas, kitur itin dideli buto išlaikymo mokesčiai ir panašios kliūtys. Supratę kad senoje statyboje nerasime to ko ieškome, pradėjome dairytis po naujos statybos projektus. Pagrindiniai kriterijai lėmę rinktis naujos statybos būstą - energetinis efektyvumas, mažesni mokesčiai, efektyvesnis buto išplanavimas, nevaržoma judėjimo laisvė su vežimėliu, automobilio parkavimas požeminėje aikštelėje. Pasitarus su kolegomis atradau įgyvendintą projektą Justiniškių mikrorajone. Iš visos mano padarytos video ir foto medžiagos klientas išsirinko labiausiai patikusį butą.

Priimant greitus sprendimus yra būtina profesionalo pagalba.

Kadangi butas dar buvo neparduotas ir jokio pasiūlymo nebuvome gavę, o naujos statybos butas galėjo bet kada būti rezervuotas kitų pirkėjų, šioje vietoje padėjau klientui priimti greitą sprendimą. Patirtis leido tinkamai įvertinti visus procesus, išsiderėti su statytoju palankiausias sąlygas klientui - suderintas tinkamas laikas sudaryti pagrindinę pirkimo-pardavimo sutartį, palankus avanso mokėjimo terminas ir grąžinimo sąlygos, buto pilnos apdailos suderinimas. Manau tokiose situacijose būtina turėti profesionalų žmogų, kuris aiškiai pagelbėtų padaryti greitus ir teisingus sprendimus. Ne taip ilgai reikėjo laukti ir senojo buto pirkėjo. Atsiradus pirkėjui suderinti maksimalūs išsikėlimo terminai įvykus notarinei sutarčiai, o taip pat, tam, kad procesas būtų greitesnis ir sklandesnis, naujam pirkėjui pagelbėjau susitvarkyti visas vertinimo procedūras, geriausio kreditavimo sąlygų suradimo procesą.

Kita gyvenimo kokybė atperka visą procesą.

Naujojo būsto įsigijimas kardinaliai pakeitė kliento įpročius ir gyvenimo kokybę. Šiuo metu klientas labai patenkintas įsigytų naujuoju būstu, pats savarankiškai ir nevaržomai gali visur išvažiuoti, turi požeminėje aikštelėje parkavimo vietą automobiliui. Klientą džiugina mobilumo, aktyvaus laisvalaikio galimybės ir, žinoma, kur kas mažesnės sąskaitos.

Nerijus Jokubka

NT projektų valdymas ir pardavimas