Brokerė Marina Plečkaitienė: „Žinių trūkumas NT pirkėjams ateityje gali atnešti nuostolių“

„Mano misija yra atstovauti kliento interesus, siekti suteikti didžiausią įmanomą vertę parduodant jo turimą arba statomą būstą“, – sako brokerė Marina Plečkaitienė.

Kviečiame geriau pažinti mūsų komandą – skaitykite pokalbį su nekilnojamojo turto specialiste M. Plečkaitiene, kuriame praskleidžiame šydą, kas slypi už neretai romantizuojamo brokerio darbo, ką pamiršta pirkėjai ir per kokį trumpiausią laikotarpį buvo sudarytas NT sandoris.

M. Plečkaitienė nuo 2015 metų specializuojasi naujos statybos būsto pardavimuose ir gyvenamojo būsto antrinėje rinkoje, konsultuoja dėl turto pirkimo, pardavimo, vystymo. Savo patirtį gyvenamojo būsto pardavimo srityje sukaupė vienoje didžiausių nekilnojamojo turto agentūrų „Luminor Būstas“.

„Mane visuomet traukė statybos sritis, tačiau savo patirtį ir įgūdžius sukaupiau pardavimuose. Tad NT brokerės darbas buvo akivaizdus profesinis pasirinkimas. Tuomet tapau „Luminor Būstas“ komandos nare, kur turėjau galimybę prisidėti prie naujų NT projektų įgyvendinimo, tai mane iš karto sužavėjo ir neapleidžia iki šiol“, – atskleidžia NT specialistė.


Kita brokerio profesijos medalio pusė

Brokerių darbas kartais romantizuojamas, jis siejamas su gražiu įvaizdžiu ir lydinčia sėkme. Visgi, anot Marinos, svarbiausia šios profesijos pusė dažnai lieka nematoma:

„Objekto paruošimas pardavimui, vizualinės medžiagos parengimas, reklama, apžiūros, derybos su klientais, klientų paieška nestandartiniais kanalais, atvirų durų dienos, sutartys, dokumentai ir nuolatinis pardavimo proceso gerinimas yra minimalus darbų kiekis darbų, kurie būtini parduodant būstą. Šios veiklos dinamiškumas skatina judėti į priekį, tobulėti ir kurti dar didesnę pridėtinę vertę klientams.“


Žinių trūkumas NT pirkėjams ateityje gali atnešti nuostolių

Specialistė pasakoja, kad ne visi pirkėjai gali tinkamai įvertinti statybos kokybę. Dažnam klientui du šalia stovintys namai gali atrodi vienodi, nors jų statybos ir dizaino sprendimai skirtųsi iš esmės. Profesionalo akys greitai pastebi skirtumus, įvairius techninius neatitikimus bei defektus.

Taip pat labai svarbu yra įvertinti vietą, kurioje perkamas turtas, atsižvelgti į daugybę kitų kriterijų, kurių galima nepamatyti plika akimi: kaimynystę, planuojamus statinius aplinkui, kelius ir pan. Infrastrukūra, įrengti kvartaliniai arba miesto inžineriniai tinklai suteikia namui daugybę privalumų. Pirkėjai kartais tai pamiršta ir įsigyja būstus, kurių infrastruktūra tik bus pradėta vystyti ateityje ar perka NT objektus, neprijungtus prie miesto inžinerinių tinklų. Deja, kartais toks sprendimas gali atnešti nuostolių.

Ji akcentuoja, kad taip pat vertėtų atsižvelgti į vystytojo patirtį ir reputaciją. Tai visuomet reikėtų pasitikrinti iki naujų namų įsigijimo. Bei svarbu sudaryti profesionalias sutartis, kurios apsaugo tiek pirkėją, tiek pardavėją nuo galimu nuostolių.


Įsimintiniausias sandoris – ypač dinamiškas, o trumpiausias truko savaitę

„Vienas iš įsimintiniausių atvejų buvo sandorių „grandinėlė“. Pardavinėjau klientų būstą, padėjau jiems įsigyti namą, ir jų turto pirkėja taip pat patikėjo man parduoti savo butą. Terminai spaudė, tinkamai suderinti sandorius ir faktinį turto perdavimą buvo tikras iššūkis. Iki šios dienos palaikau ryšį su visais „grandinėlės“ klientais, pasveikinu su gimtadieniais, su juoku ir pasididžiavimu prisimename nelengvą etapą. Sunku įsivaizduoti, kaip būtų galima suvaldyti šį procesą be tarpininko“, – atskleidžia M. Plečkaitienė.

Ji prisimena, kad greičiausias pardavimas buvo įvykdytas per savaitę: „Man pavyko gauti didesnę kainą nei buvo prašyta. Pastaraisiais metais tai mažai tikėtinas scenarijus, tačiau aktyvioje rinkoje tai yra siekiamybė.“


Brokerės parduodami NT objektai: https://www.numo.lt/lt/parduodami-objektai/agentas/marina-pleckaitiene