Pardavimo-pirkimo procesas vienose rankose.

Žmonės susiduria su baimėmis ir daugeliu klausimų, kaip senos statybos, neekonomišką būstą pasikeisti į naujos, modernios ir šilumos energiją taupančios statybos būstą. Viskas yra išsprendžiama, tačiau tai pareikalauja profesionalių ir labai organizuotų sprendimų.

Mano klientų istorija prasidėjo tuomet, kai vyresnio amžiaus žmonės norėjo iš savo didelio (3 kambarių) senos statybos buto persikelti į šiek tiek mažesnį (2 kambarių) butą greta statomame „Kapsų 11“ projekte.

Tas pats, jau įprastas ir gerai pažįstamas rajonas, tačiau daug efektyvesnis ir modernesnis būstas. 

„Kapsų 11“ projektas tuo metu dar buvo statomas, todėl klientai pageidavo kuo ilgiau pagyventi savo senajame būste ir spėti įsikurti naujame, jau atlikus pilną apdailą. Tai buvo būtina sąlyga. Bankas nesuteikė klientams didelės paskolos, tad jie neturėjo galimybių pirkti naują butą nepardavę senojo.

Išnagrinėjusi visą situaciją ir galimybes, sudariau schemą, kuri turėjo padėti laiku ir tiksliai sudėlioti visus finansinius srautus ir užtikrinti kuo sklandesnį pirkimo–pardavimo procesą.

Senąjį butą pardavimui ruošėme ieškodami pirkėjo, kuris pritartų susitarimui šeimininkams bute pagyventi dar keletą mėnesių. Taip pat, parinkę tinkamiausią „Kapsų 11“ projekto butą, ieškojome galimybių kuo greičiau jį nusipirkti, įsirengti ir įsikraustyti. Tai buvo sudėtinga, nes projektas dar buvo statybų stadijoje, o ir finansų tam neužteko. Pardavus senąjį butą būtų tekę kraustytis į laikiną būstą, nes apdailos darbai leidžiami tik po būsto įsigijimo, o ir trunka tikrai nemažai laiko.

Kadangi pati pardavinėjau vystytojo „Constra“ projekto butus ir tampriai su juo bendradarbiavau, turėjau galimybę betarpiškai ieškoti tinkamiausių sprendimų. 

Pasirašius su klientais sutartį, vystytojas suteikė galimybę klientams dar nenupirkus naujo buto jį pradėti įsirenginėti, taip pagreitinant procesus ir atveriant klientams kelią greičiau persikraustyti. Tai netipinis vystytojo sprendimas, grįstas pilnu pasitikėjimu manimi ir NU:MO kompanija.

Klientams padėjau pereiti visą paskolos gavimo procesą ir sureguliuoti finansinius srautus. Tuomet pradėjo vykti naujojo būsto apdailos darbai, o kartu senojo buto pardavimo procesas.

Senasis butas parduotas už visiems priimtiną kainą bei su galimybe jame pagyventi kelis mėnesius. 

Senojo buto pardavimas reikalavo daug specifinių žinių ir profesionalaus priėjimo, nes be buto dar buvo bendro naudojimo patalpų, kurių dokumentacijos tvarkymas buvo tiesiogiai susijęs su kaimynais ir reikalavo daugiau laiko sąnaudų. Klientai džiaugėsi, kad visa ši biurokratijos lavina ir žinių reikalaujantys procesai neužklupo jų vienų.

Šių klientų vieno būsto keitimo į kitą procesas buvo puikiai suvaldytas. Jie vieni pirmųjų apsigyveno naujame, pilnai įrengtame bute, laiku atsiskaitė su vystytoju, papildomai nusipirko požeminį garažą ir šiandien džiaugiasi kokybiškesniu būstu.

Kai susitikome, naujakuriai negalėjo atsistebėti tuo, kaip šiuolaikinis būstas skiriasi nuo senos statybos būsto ir kaip stipriai keičiasi gyvenimo kokybė įsigijus kokybiškus namus.

Juliana Stanišauskienė
NT projektų valdymas ir pardavimas