Pirkti nekilnojamąjį turtą dabar ar laukti palankesnio meto?

Priėmus sprendimą įsigyti būstą susiduriama su dilema, išsirinkti namus ir pirkti juos jau dabar ar luktelėti geresnių sąlygų. Dažnai tikimąsi, kad per ateinančius metus rinkoje įvyks reikšmingesni pokyčiai, būstų kainos kiek sumažės, pasikeis ekonominės sąlygos.


➡ Visgi, anot brokerės Marinos Plečkaitienės, jeigu būstas yra perkamas siekiant pagerinti savo ir šeimos gyvenimo sąlygas, visada yra geras laikas jį įsigyti. Ji išskiria pagrindines priežastis, kodėl klientams rekomenduoja nelaukti ir pataria būstą pirkti jau dabar:

„Pirmiausia, įprastai namas perkamas ilgam laikui, dažnu atveju įsigijamas imant banko kreditą 20–30 metų. Jau vien per 10-ies metų laikotarpį būsto kainos Vilniuje, tikėtina, nemažai išaugs ir jūsų turto vertė atitinkamai padidės. Be to, dabar yra labai geros kreditavimo sąlygos, banko maržos kone 1 proc. mažesnės nei prieš trejus metus, tad skolintis tikrai yra naudinga.”

➡ Brokerė pastebi, kad tie, kurie laukia palankesnio meto būsto įsigijimui, dažnu atveju jo nesulaukia.

Nekilnojamojo turto kainos gali mažėti blogėjant ekonominei situacijai šalyje, tačiau nors tuo metu pirkėjai norėtų įsigyti būstą už patrauklesnę kainą, juos gali sustabdyti pasikeitusi asmeninė finansinė situacija. Ekonominio nuosmukio metu bankai vengia skolinti, mažėja atlyginimai, susiduriama su rizika netekti darbo ir pajamų, tad įsigyti nuosavą būstą tampa iššūkiu.

Kiek mažiau jautrus ekonominiams svyravimams – prabangaus NT segmentas. Tačiau šiame sektoriuje NT pasiūla nėra didelė, išskirtinio turto paklausa aukšta, o turto kaina nėra pagrindinis kriterijus sprendimo priėmimui.

➡ Jeigu svarstote įsigyti namus, tačiau abejojate, ar tikrai dabar tam palankus metas, kviečiame susisiekti konsultacijai: