RO16

Tai pirmas ir kol kas vienintelis individualių namų kvartalas Vilniuje, kurio architektūrai, jos suderinimui su vietove, kvartalo koncepcijai ir bendriems bei individualiems sprendiniams buvo skiriamas toks didelis dėmesys nuo pirmosios fazės.

RO16

VIETA:
S. Lozoraičio g,
Pavilnys, Vilnius

PROJEKTO DYDIS:
16 individualių namų

RO16

ETAPAS #2
Projektas vystomas

Vystytojas „Delira“ / 2022

Namų planinė struktūra organizuojama laisvo planavimo principu privačias erdves slepiant nuo kvartalo viešųjų erdvių už reljefo plastiką atkartojančių sienų, taip vizualiai skaidrus namas tampa privatus ir apsaugotas nuo pašalinių žvilgsnių ir taip pat leidžia betarpiškai būti gamtoje.

  • Urbanistinė idėja. Aukščiausia Vilniaus kalva ir nuo jos atsiveriančios pasakiškos panoramos – nekvescionuojami vietovės privalumai, darantys didžiausią įtaką siūlomai kvartalo architektūrai
  • Landšaftiniai sprendiniai. Architektūriniai pasiūlymo sprendiniai yra nulemti charakteringo teritorijos reljefo. Todėl siekta išsaugoti teritorijos peržvelgiamumą ir erdvės pojūtį.
  • Architektūrinė idėja, tūriniai sprendiniai. Mūsų pasiūlymo architektūrinė vizija – suderinti atvirumą ir privatumą. Architektūros skaidrumas užtikrina betarpišką ryšį su vietovės vaizdinėmis panoramomis, o privatumas – pagrindinė kokybiško kasdienio gyvenimo sąlyga.

Vienas kito atžvilgiu, namai komponuojami laikantis parkų planavimo taisyklių. Privatumas kuriamas parteriniame namo aukšte formuojant pusiau uždarus (pusiau atvirus) kiemus, tarsi įspaudžiant reljefą ir taip sukuriant iš trijų pusių atribotą erdvę – kiemą. Kiekvieną sklypą siūlome „pažymėti“ tauriu vietovės gamtiniui biotopui būdingu medžiu (ąžuolas, klevas, beržas, liepa…) – tarsi šeimos medžiu, žyminčiu naujo gyvenimo etapo pradžią.

Kiekvienas gyvenamasis namas suprojektuotas iš dviejų tūrių: skaidraus gyvenamojo ir privataus šeimos poilsio. Tūriai – skaidrusis ir privatusis – komponuojami skirtinguose reljefo lygiuose ir tampa atskirais pastato aukštais su savo atskirais išėjimais į lauką – iš „skaidraus gyvenamojo“ į terasą, iš „privataus šeimos“ į pusiau uždarą kiemą. Patalpų insoliacija užtikrinama „šviesos skėčiais“ – virš pagrindinio patekimo į pastatą ir laiptinės suprojektuotais tūriniais švieslangiais, kurie bet kuriuo šviesiu paros metu užtikrina natūralios šviesos patekimą į abu pastato aukštus, o tamsiu paros metu kuria kvartalo „kelrodės šviesos“ siluetą.

Norime kiekvieną dieną grožėtis nuostabiais vaizdais ir taip pat užsitikrinti privatumą. Norime vaizdais grožėtis ne tik būdami namuose, bet kiekvieną dieną grįždami į juos, išėję į kiemą atsikvėpti ar pasivaikščioti po apylinkes. Todėl mūsų siūloma užstatymo vizija – tolygiai plane išsibarstęs ir reljefo siluetą atkartojantis namų tūrių užstatymas, kurių kiekvieno pasukimo kryptis „gaudo“ geriausius vaizdus sau ir stengiasi tų vaizdų neužstoti kaimynui.